“No saulrieta līdz saullēktam” – Spēku pārbaude

Īsākās nakts skrējiens “No saulrieta līdz saullēktam” - kopbilde

56.50 km – 5h:57m:56s

Īsti pats pat nesaprotu, kāpēc īsti piedalījos šajā pasākumā. Bija pilnīgi skaidrs jau pašā sākumā, ka šis būs mans ilgākais skrējiens (~6h). Nebija nekādu šaubu, ka skriešu visu atvēlēto laiku, nevis izdomāšu pievienoties tikai uz pusīti vai tamlīdzīgi. Vēl bija domāts, ka noskriešu tos 50 km un vēl pāris simtu mentu, jo tas būtu tāds liels sasniegums, kā arī mana garākā pievarētā distance.

Sapratu, ka iesāku daudz par ātru. Plānoto 6 min/km aizvietoja 5 min/km un brīžiem pat 4:45 min/km. Skaidrs, ka ilgi tā turpināt es nevarēju. Pirmā nopietnā pauze bija pie ~20 km atzīmes. Tad arī nedaudz pastaigāju, jo noturēt tempu īsti vairs nebija manu spēju robežās. Tālāk jau mēģināju skriet nedaudz prātīgāk un nometu tempu līdz 6 min/km. Tam visam vēl pieliku klāt staigāšanas pauzes. Sākumā tās bija apmēram katru trešo apli, bet turpinot skriet, iešanas pauzes bija aizvien biežāk, līdz beidzot katrā aplī nedaudz pastaigāju. Apļu skaitam pieaugot, vēl pieliku klāt sēdēšanas pauzes, ko varbūt īsti nevajadzēja darīt, bet tajā brīdī tā likās pat laba doma. Katra apļa sākumā pasēdēju kādu minūti pirms devos tālāk.

Īsākās nakts skrējiens “No saulrieta līdz saullēktam”

Īsākās nakts skrējiens “No saulrieta līdz saullēktam” – kopbilde

Bija palikusi vēl apmēram viena stunda un ar pieveiktiem 46 km tad nu sapratu, ka līdz 50 jau noteikti es tikšu un mērķi arī izpildīšu. Bet ar to visu šis pasākums nebeidzās. Sasniedzot savu mērķa robežu – 50. kilometru, kas bija arī mans ātrākais šajā vakarā (4:41), izdomāju, ka varu pēdējās minūtes vēl izlikt sevi cik vien daudz varu. Temps atkal uzkāpa līdz 5 min/km un bez nekādām apstājām skrēju līdz galam. Nezinu, vai tā bija laba doma, bet kaut kāds rezultāts ir sasniegts, par ko esmu ļoti apmierināts. Pastaigāt grūti. Kājas nedaudz savilktas. Zinu, ka turpmākās dienas būs interesantas. Pats pasākums vienkārši fantastisks. Burvīga atmosfēra. Laika apstākļi bija vienkārši ideāli. Šādus pasākumus noteikti vajadzētu krietni biežāk. Protams, kājas jau neizturēs, bet tai pat laikā, tas taču ir ļoti labs treniņš. Liels paldies visiem par kompāniju un uzmundrinošiem vārdiem trasē.

Uz tikšanos nākamajā reizē 😉

Advertisements

Iekomentē

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s