“Āžu kalna stirnu buks” – Lūšu izklaides

Lūšu trasīte

Lūšu trasīte

5:20 Jāveļas ārā no gultas.
Tāds agrāks rīts man šodien. Protams pavisam negribīgi izveļos no gultas un diena var sākties. Jā, citi ceļas jau daudz agrāk, un pavisam droši varu teikt, ka kāds tagad atrodas ārā un skrien. Bet priekš manas ikdienas rutīnas tas bija tā nedaudz sarežģītāk, kaut jāsāk jau būtu pierast pie šādiem agrākiem rītiem. Pats tomēr vairāk esmu vakara putns un no rītiem skrienu ļoti reti, labāk taču pagulēt.

6:45 Vilcienā uz Rīgu
Šim jābūt vienam ļoti labam pasākumam. Nedaudz varbūt biedē tie 500 augstuma metri, bet ja reiz pārdzīvoju CET, tad arī šo varēšu. Priecē arī tas, ka šis gabaliņš iet kopējā “Kalnu karalis un karaliene” ieskaitē. Protams, uzvara nav galvenais, bet šis kopvērtējums man patīk tāpēc, ka vieglāk būs pašam sekot savam progresam. Ņemšu vērā šī gada kopvērtējumu un tad jau nākamgad jāuzlabo savs rezultāts vismaz par vienu pozīciju, nemaz neņemot vērā, ka dalībnieku skaits varētu krietni pieaugt.

8:36 Nu jau vilcienā uz Milzkalni
Man nāk miegs. Gribu pačučēt.

8:54 Beidzot Milzkalnē
Man nez kāpēc likās, ka stacija būs meža vidū. Tā vietā dabūjām staciju gandrīz kukurūzas lauka vidū. “Mums laikam jāiet…tur. Sekojam plūsmai, gan jau kāds zin, kur jāiet.” Diez pa kuru ceļu mēs varējām iet, ja tur tāds bija tikai viens. Līdz startam vēl apmēram divas stundas. Ko pa so laiku varētu sadarīt?

Lūši izklaidējas

Lūši izklaidējas

11:15 Uz starta līnijas
Beidzot sagaidīju arī startu. Visi mākoņi tā diezgan pēkšni izklīda, parādijās saulīte un uzreiz sāka cepināt. Prieks, ka var redzēt tik daudz redzētu un zināmu seju.

12:01 Līdz dzirdināšanas punktam.
Pirmie km trasē un jau sapratu, ka temps krietni par ātru. Līdz pirmajam dzirdināšanas punktam trase arī nebija pārlieku grūta. Protams, bija pārītis kalniņu, kas vairāk atgādināja tādu treniņa režīma krosiņu.

13:00 Kalni, kalni…
Šķiet tas bija neilgi pēc 17. km, kad acu priekšā parādijās tas milzis. Dari, ko gribi, bet šeit būs grūti pat uziet, kur nu vēl uzskriet. Biju aizelsies kamēr tiku līdz kalna galam. Šis bija viens pamatīgi grūts kāpiens. Un man patika tas moments – es uzkāpju līdz galam, bultiņas norāde pa labi un tur vēl ir jākāpj kāds gabaliņš. Ak, šie skaistie mirkļi. Biju bezgala priecīgs, kad tiku līdz virsotnei.

Man vienmēr liels prieks, ka kāds palīdz trasē. Liels paldies tam kungam (~19 km), kurš šoreiz trasē bija pareizajā vietā. Lai gan līdz nākošajam dzirdināšanas punktam nebija tālu, tomēr izmantoju arī šīs vietas pakalpojumus.

Trasē: “Neviens neprasa, lai uzvari – vienkārši nepadodies!”

13:52 Finišs 2:37:00
Jāteic, ka noskrēju diezgan veikmsīgi. Pati trase bija pat ļoti patīkama. Vienkārši ideāli. Par marķējumu nezinu kur varēja piesieties. Pēc CET šī trase jau likās ideāli iezīmēta. Krustojumus arī bija atstāti cilvēki, ka pat uz marķejumu varēja tā īsti neskatīties.

Trase pati par sevi arī ļoti forša izvērtās. 🙂 Pāris stāvāki kāpumi, bet to jau vareja gaidīt. Pēc saucamā sprintiņa Āžu kalnā bija arī viens tāds lielāks ‘kritums’ – ļoti pat patīkams. Vienīgā vieta, kas man varbūt tā vairāk nepatika, kad bija tāds jauks skrējiens lejup pa kalnu un pusceļā tāds pagrieziens pa 90. Ja tur paskrietu garām, tad nu gan būtu traki.

Stapcitu, arī ēdināšana bija pat ļoti laba. Man jau nekas nav pret ierasto putru, bet šoreiz bija tā īpaši labi. Medālis arī nopelnīts – būs, kas atgādina par šo vienreizējo pasākumu. Liels, liels paldies orgiem, gaidu jau nākamo gadu.

15:00 Mājup
Beidzot arī laiks kratīties vilcienā uz mājām. Tagad tā kārtīgāk jāatpūšas un jāuztaisa viena tāda mierīgāka nedēļa, cik nu tas iespējams. BBPU vairs nav aiz kalniem.

Veiksmīgus visiem skrējienus un tiekamies sačos.

Medaļa arī nopelnīta

Medaļa arī nopelnīta

Advertisements

Iekomentē

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s