Skrien Latvija – noslēgums

Skrien Latvija krekliņš

Skrien Latvija – Man jau patīk, ka rakstīts 21,195 km 😀

Visbeidzot noslēgusies Skrien Latvija (SL) sezona. Pieveikti visi 7 iespējamie SL pusmaratoni. Noteikti esmu gandarīts par paveikto šajā sezonā. Dažas trases bija interesantākas, citas – ne tik, bet galvenā jau tomēr tā skrējēju atmosfēra. Šī bija arī mana pirmā pieredze skrienot lielāka mēroga sacensībās. Kā nu man gāja, par to dažos nākamajos teikumos. Pārsvarā ņemti pēc sacensību veidotie komentāri – pašam bija prieks pārlasīt. 🙂

Rēzekne [06.04.2014]
Atceros, ka biju diezgan satraucies, kad biju ceļā uz Rēzekni. Pirmais pusmaratons sacensībās tomēr.
“Pirmie sači. Sajūta kā pirms eksāmena. Jaukā doma galvā – ‘Neaizmirstam vissu laiku smaidīt, visur tak bildēs’, ja, protams, atcerēšos.”

Rēzekne

Rēzekne – finišs

“Trase diezgan kalnaina, bija pagrūti skriet, neskatoties uz to, ka pa kalniem sanāk paskriet. Pirmās sacensības un pirmā šāda veida distance šogad. Iespējams vajadzēja patrenēties nedaudz. Kalni tiešām bija neciešami, bet ar iekšēju priekšu skreju tik uz priekšu”

“Neviens neprasa, lai uzvari – vienkārši nepadodies”

Rēzekne

Rēzekne – 1:45:45

Rīga [27.04.2014]
“Karsti, karsti, karsti. Nebija tas labākais laiks, lai skrietu. Tai pat laikā zinu, ka trase nav tik kalnaina kā Rēzeknē, tāpēc noteikti varētu pamēģināt zem 1:40:00 – atradīšu tik Tempa Turētājus un uz priekšu. Dzērienus, protams, pirmajā aplī neņemu, nejūtu vajadzību. Noskriet pirmais aplis, bet TT vēl nekur nemanu. Pats arī īsti nemanu, ka biju iesācis nedaudz par ātru. Otrā apļa vidus un, par lielu pārsteigumu, TT piedzen no muguras. Tagad tik jātur astē un būs labi. Apļa beigas, TT vēl redzes lokā, jāpieliek solis. Šeit krietni palīdzēja drauga atbalsts t.i. ūdens punktā tiku apliets, bet tā pavisam nedaudz. Tā nu caur smiekliem, pozitīvas enerģijas uzlādēts, piedzinu TT un pakavējos viņu klātbūtnē vēl kādu laiku. Ilgi tas nebija. Trešā apļa beigās sapratu, ka varu tomēr uzskriet PB, ko beigās arī izdarīju. Tas jau arī pats galvenais bija vispār. Nekas, ka nesanāca iecerētais. Nākamajā gan mēģināšu izlīst no 1:40:00, zinu, ka to spēju, tikai jāsaņemās nedaudz. Jauki pavadīta diena jautrā kompānijā. Paldies.”

Rīga

Rīga – 1:41:50

Ventspils [15.06.2014]
Pats tā īsti nemaz neatminos, ka būtu skrejis Ventspilī. Laikam jau tā trase ar neko īpašu neizcēlās. Bildes, medālis un tas, ka man ir kaut kāds rezultāts iegūts, pierāda, ka esmu tur tomēr skrējis.

Ventspils

Be positive!

“Skrienu, skrienu un nekādu izmaiņu. Šķita, ka pārāk garlaicīgi skriet pa līdzenu vietu. Tas, ka nav kalnu, pat nelielu, visu nedaudz sabojā. Ja neskaita pretvēju, tad pārāk vienmuļš tas viss. Tā nu mans ķermenis, lai man nebūtu garlaicīgi, izspēlēja dažādus ļaunus jokus. Vispirms sāka sāpēt kājas, kaut kāds dīvains sagurums. Ceļi lika manīt neilgu laiciņu pēc tam. Un visbeidzot ikrus pat savilka nedaudz. Es teiktu pilns komplekts, bet vai ar to pietiek? Man taču garlaicīgi. Nākamie ballītē iesaistijā pleci, viens vairāk par otru, bet tas kā jau katrā ballītē. Nodomāju, ka no telefona turēšanas, noaminīju roku, bet kopēju bildi tas nemainīja. Skriešana jau nu tāda pavisam švaka bija. Bet ķermenis vēl projām zina, kas labāk. Dūriens krūtīs kādus 2 km pirms finiša. Tempa samazināšana neko daudz nemainīja. Pat iet bija sāpīgi. Apstājos. Pārgāja. Pēc tam jau bija normāli. Pēdējo km jau noskrēju tīri normālā tempā. Beidzot nofinišēju. Bija forši.”

Tagad, ja tā padomā, brīnos, ka tik labs laiks man bija. Šķiet pirmie divi apļi bija pat ļoti labā tempā. Žēl, ka visādas ķibeles gadījās. Neliela iespēja tomēr bija, ka būtu jauns personīgais, bet nu neko. Nebija jau pēdējais skrējiens sezonā. Viss vēl tikai priekšā.

Ventspils

Ventspils – 1:45:11

Jelgava [12.07.2014]
Nakts pusmaratons, kurš sākās dienas noslēguma daļā un ar visām apbalvošanām un izlozēm pat neievilkās īsti pusnaktī. Bija jau, protams, interesanti pamainīt to dienas kārtību. Citiem tas ļāva paskriet arī citur un tad vakarā atbraukt uz Jelgavu. Prieks par tādiem trakajiem, kas vispār uzdrošinās pēc kaut kāda nieka simtiņa vēl noskriet tādu mazo kripatiņu kā pusmaratonu.

Jelgava

Es reiz bij’ Jelgavā

“Šoreiz pat tuvu nebija tik labi kā vēlētos. Iesākumā pat bija neliela cerība uzlabot laiku, t.i. turēt astē zilajiem baloniem. Tāds jau tas plāns vienmēr ir. Bet nu pēc laika arī nākošie baloni pagāja garām un rezultāts skaidrs. Diena kopumā pavadīta diezgan labi. Īsti par nakts pusmaratonu šo nevarēja nosaukt, bet nedaudz vēlāk kā parasti bija. Nekādu īpašu atšķirību nejutu, ja vienīgi to, ka saule nespieda tik traki acīs. 🙂
Redzēju daudz virtuāli zināmu seju. NOSKRIEN!
P.S. patika trasē ierīkotā diskotēka.”

Jelgava

Jelgava – 1:52:45

Kuldīga [19.08.2014]
“Neskrējās īpaši labi. Pavisam iespējams, ka pēc Cēsīm vēl neesmu atguvies, bet bija arī visādas citas problēmas. Otrais km trasē un sāka durt vienā sānā, temps, protams, strauji kritās, vietām soļoju. Kad tam tiku pāri, tad jau biju pamatīgi izcepies. Trešā apļa sākuma sāka sāpēt otrs sāns. Katrā ziņā veiksmīgi ka < 2h vispār sanāca. Paldies Oskaram (ja tā viņu sauca) par kompānijas sastādīšanu nedaudz vairāk kā viena apļa garumā. ‘Neviens neprasa lai uzvari – vienkārši nepadodies’. To vienmēr jāatceras.”

Vienīgā labā lieta trasē bija papļāpāt ar random cilvēkiem. Īsti laikam nav svarīgi par ko runā, galvenais ka runā. Pamatā jau tā ir skriešana, bet ne vienmēr. Trasē esmu runājis par skriešanu, studijām, nākotnes plāniem un pat ikdienas dzīves sīkumiem. Galvenais, ka ar pilnīgiem svešiniekiem. Laikam jau var teikt visu, kas prātā, ņemot vērā, ka ir maza iespēja šos cilvēkus atkal satikt.

Kuldīga

Rumba?

Tieši tajā vietā un konkrētajā momentā mums ir viens mērķis un ceļš, ko veiksmīgi gandrīz visi arī sasniedzam. Varbūt šis arī bija pats švakākais pusmaratons šajā sezonā, bet tas tomēr ir pusmaratons, kuru es pieveicu. Ir tak simtiem un tūkstošiem cilvēku, kas neuzdrošinātos pat domāt par tādu gabaliņu. Es jebkurā gadījumā esmu uzvarētājs, jo esmu uzdrošinājies pacelt pakaļu no dīvāna.

“Tiekamies Valmieras pusītē (vai Engures ‘Stirnu Bukā’ vai BBPU, vai sazin kur citur, kas nu līdz tai Valmierai pa vidam) 😉 P.S. Paldies Ilonai, Kristapam un Zandai par kompāniju uz/no Kuldīgas un pašā Kuldīgā ar. Bija forši.”

Kuldīga

Kuldīga – 1:55:39

Valmiera [21.09.2014]

“PB: 1:38:15 (uzlabojums par 3:35). Tāda nejauša, ideālu apstākļu, sakritība. Baigi jau patikās. 🙂 Trase pati par sevi arī ļoti patika. Es jau sen gaidīju tos kalniņus, kaut nedaudz, bet kriteni labāk nekā bez nekādiem kāpumiem vispār. Vēl liels pluss bija, ka jāveic tikai 2 apļi – galvā tas škiet krietni vieglāk. Vispār jau pāris dienas iepriekš tā domāju: ‘Es eju uz rekordu’, bet reāli to līdz pašām beigām nevarēja saprast. Pirmais aplis izdevās pavisam veiksmīgs (šķiet tikai pirmie 5 km bija nedaudz par ātru), kaut arī otrā apļa pirmā puse bija tik pat ātra. Tālāk jau kā varēju tā nobeidzu. Šādu laiku noteikti būs grūti atkārtot, par uzlabošanu vispār nav ko teikt. 😀 Heh, jauka diena. Prieks par visiem, kas saņēmās arī uz maratonu. Tiekamies sačos. Noskrien!”

Valmiera

Valmiera – 1:38:15 (PB)

Sigulda [11.10.2014]
Sezonas pēdējā kārta. Gribējās jau PB, lai būtu tā iespaidīgāk noslēgta SL sezona, bet šķiet visu savu veiksmi biju jau izmantojis  Valmierā. Nekas traks. Nākošgad pacentīšos vairāk. 🙂
“Laiks nav tas labākais. Bet bija patīkami paskraidīt. Šīs nedēļas noskrietie knapi desmit km nedeva īpaši daudz laba. Varbūt varētu teikt, ka pirmais aplis bija krietni par ātru, bet visādi citādi skriet bija diezgan viegli – līdz momentam, kad sāka parādīties visādas ķibeles. Pēdas vidusdaļa mani kārtīgi nomocīja, kaut kā neveiksmīgi soli uzliku. Un tad vēl ceļi u.c., bet tas nebija tik būtiski.” 🙂

Sigulda

Nav nemaz tik silti kā izskatās

“Man patīk ātruma grafiks t.i. katrs nākošais km var teikt lēnāks. Runājot par trasi. Ja neskaita vilciena aromātus, tad trase pati par sevi bija pat ļoti laba. Tie kalniņi, kaut beigās arī grūti, bet bija ļoti patīkami. 🙂
Nu ko ‘Skrien Latvija’ posmi noslēgušies. Gaidam nākošo sezonu.”

Sigulda

Sigulda – 1:44:28

Tā nu man gāja Skrien Latvija posmos.
Tiekamies sačos. Noskrien!

Advertisements

Iekomentē

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s