“Siguldas Kalnu Maratons”

Sākam

Sākam

Vispirms pieteicos uz garo, bet tikai pēc tam sāku šaubīties, vai tā vajadzēja darīt. Saklausījos visādus šausmu stāstus par šo skrējienu. Un tad tik turēju īkšķus, lai ir labs laiks, lai nesalst un vispār viss ir labi. Pats gaidīšanas process jau bija diezgan aizraujošs. Un tad jau nāca starta rīts. Atrasties uz starta līnijas, Ziediņa kalna pakājē, bija diezgan baisi. Pirmo reizi tikt augšā bija pat ļoti grūti, bet pēc tam tas būs jādara vēl trīs reizes. It īpaši pēdējo es gaidīju ar nepacietību, jo nezināju, vai vispār spēšu to pievarēt.

Par pašu trasi nav daudz jāstāsta – kalnā augšā, no kalna lejā, kalnā augšā un atkal lejā. Šādā ziņā man pati trase nepatika tik ļoti, jo pārāk daudz tās kāpšanas. Ir skaidrs, ka tajos kalnos uzskriet es nevarēju, vismaz lielākajā daļā ne. Un pirmajā aplī vispār visu laiku atrados kādā rindā, un lēnām ar visu baru virzījos uz priekšu. Otrajā aplī tad jau sākās lielās izklaides, visos kalnos tikai kāpu, vairs nekādas skriešanas. Motivācija arī jau sāka zust. Vienā momentā sāka sāpēt tā pamatīgāk kājas, kas noveda pie tā, ka gribēju padoties. Ātrāk tikt līdz apļa beigām un padoties. Tas bija vienīgais par ko domāju. Bet tagad es negribētu nemaz par to visu atcerēties, ja būtu izstājies. Katrā ziņā tā finiša līnija otrā apļa beigās izskatijās tiešām vilinoši.

Pēc tādas lielākas pauzītes devos pēdējā aplī. Paķēru līdzi lukturi, jo bija pilnīgi skaidrs, ka beigas būs jāveic tumsā. Patiesībā pēdējais aplis bija daudz interesantāks nekā otrais. Biju pilnīgi viens trasē, vismaz lielāko daļu apļa. Bija jau palicis nedaudz vēsāk, skriet bija daudz vieglāk, bet tas arī laikam tāpēc, ka kājas jau vairs nejutu. Un tad, protams, tas tumsas posms ar visiem jaukajiem kalniņiem. Kas var būt labāks par vāju lukturi šādā situācijā. Apgaismojuma gandrīz nekāda. Brīnums, ka vispār tiku uz priekšu, jo redzamība gandrīz nekāda. Pa kalnu lejā bija vēl jautrāk. Beigas bija kā parasta maldīšanās tumsā. Galvenais, ka tiku līdz galam. Gaidīsim, ko mums nesīs nākamais gads. Zinu, ka jāskrien atkal garākais no piedāvātajiem. Tiekamies nākamgad. Noskrien!

SKM

SKM

Advertisements

Iekomentē

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s